6 proje birincilik için yarışıyor

Brisa’nın girişimcileri ve girişimci adaylarını yolculuğun geleceğini tasarlamaya teşvik etmek üzere Workinlot iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Yolculuğun Öncüleri” açık inovasyon programında son aşamaya gelindi. Gerçekleştirilen 3 etap sonunda finale kalan 6 proje 21 Şubat’ta düzenlenecek final sunumu etabında değerlendirilecek ve programın birincisi belli olacak.

Toplamda 86 proje ve 21 sunumun değerlendirildiği Yolculuğun Öncüleri programında girişimciler finansal destek, mentörlük ve girişimcilik eğitimi gibi çeşitli fırsatlardan yararlanma şansı yakalıyor. Brisa aynı zamanda girişimcilerle iş birliği yaparak projelerin hayata geçirilmesinde ve sektöre yeni nesil iş modellerinin kazandırılmasında öncü rol üstleniyor.

Türkiye’nin lastik sektörü lideri Brisa, Workinlot girişimcilik platformu iş birliği ile başlattığı Yolculuğun Öncüleri açık inovasyon programıyla girişimcileri ve girişimci adayları ile bir araya geldi. 3 etapta gerçekleştirilen ve 24 farklı şehirde 50 üniversiteye de ulaşılan program kapsamında 86 proje, 21 sunum değerlendirildi.

Brisa ilk yılında büyük bir başarıya imza atan bu platformla girişimcileri yolculuğun geleceğine yön verecek iş fikri, prototip ve girişimler geliştirmeye teşvik ediyor. Bu yılki programda ‘Yolculuğun Geleceği, Lastiklerin Geri Dönüşümü, Lastik Ömrü ve Performansının Ölçülmesi’, ‘Karakteristik Lastikler, Yolda Kalmaya Son, Akıllı Üretim’ ve ‘Yolculuk Deneyiminin Geleceği, Hizmetin Geleceği, Yolculuğun Geleceği’ çağrıları kapsamında sürdürülebilirlik, Endüstri 4.0, bağlanabilirlik, otonom sürüş, paylaşım ekonomisi ve elektrifikasyon gibi mega trendler ele alındı. Üniversite öğrencileri, girişimciler, mühendisler, tasarımcılar, yazılımcılar başta olmak üzere yenilikçi fikirlere sahip herkese açık olan bu çağrılar kapsamında pek çok yenilikçi çözüm ve fikir geliştirildi.

Yolculuğun Öncüleri finalistleri; Bluedot, Stroma Vision, Gloits, Apptoway, Selvi Technology “UYAZ” ve Roadbuddy oldu. Her bir etapta finalistlere para ödülü, mentörlük ve girişimcilik eğitimleri gibi fırsatlar sunan Brisa, bu süreçle eşzamanlı olarak programa başvuran 6 farklı ekip ile iş birliği görüşmelerine başladığını duyurdu.

Yolculuğun Öncüleri programının birinci ise 21 Şubat’ta gerçekleştirilecek sunumda 6 finalist arasından seçilecek ve 10.000 TL para ödülü ile iş fikrinin hayata geçmesi için Brisa’nın sunacağı çeşitli fırsatlardan yararlanacak.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.