Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesives &Bonding Eurasia fuarları açıldı

Artkim Group’un fuarcılık alanında faaliyet gösteren şirketi Artkim Fuarcılık’ın, 25 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtığı Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesives &Bonding Eurasia fuarları, Türkiye kimya sektörünün önemli markalarını dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleriyle buluşturdu. İlk gün bin 500’e yakın ziyaretçinin ağırlandığı, birçok panel ve konferansın gerçekleştirildiği fuarlar onlarca iş birliğine sahne oldu. 27 Kasım’a kadar fiziki, 3 ay boyunca da sanal olarak devam edecek fuarlarda yüzlerce firmadan 6 bini aşkın ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor. Bu yıl ilk kez kapılarını açan Adhesives & Bonding Eurasia ve Foam Eurasia fuarları sektöre yeni bir bakış açısı kazandıracak.

Düzenlediği fuarlarla kimya sektörüne uzun yıllar yön veren Artkim Fuarcılık, aynı anda kapılarını açtığı; 7. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021 ile poliüretan, 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021 ile kompozit, Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia ile köpük, Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesives&Bonding Eurasia ile de yapıştırıcılar ve yapıştırma sanayisinin önemli temsilcilerini bir araya getiriyor. Dünya kimya sektörünü İstanbul’a taşıyan fuarlarda havacılıktan otomotive, inşaattan sağlığa kadar birçok alanın gelişimini etkileyecek yeni teknoloji, ürün ve hizmetler 27 Kasım’a kadar sergilenmeye devam edecek.

Fuarlarda ayrıca sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin katılımıyla panel ve konferanslar düzenlenerek sektörün nabzı tutulacak. Sektör sorunları ve gelecek beklentilerinin de masaya yatırılacağı panel ve konferanslar Turkchem TV Youtube kanalından da canlı yayınlanacak.

“Fuarlar yeni iş birliklerine ve ortaklıklara vesile olacak”

Fuarların açılış konuşmasını yapan ve fuarların her yıl olduğu gibi bu yılda doğru hedef kitleyi buluşturacağının altını çizen Artkim Fuarcılık Grup Satış Müdürü Yasemin Yıldırım, “Üç gün boyunca kimya sektörünün en kritik bileşenlerinden olan poliüretan, köpük, yapıştırıcı ve   kompozit sektörlerini bir araya getirerek sektörün nabzını tutacağımız fuarlarımız, yeni iş birliklerinin, ortaklıkların ve hatta yeni teknolojilerin geliştirilmesine vesile olacak. Bu iş birlikleriyle sektörümüz, ülkemize ve ekonomimize olan katkılarını her geçen gün artırmaya devam edecek. Sektörün önemli temsilcileri olarak sizler; Ar-Ge, Ür-Ge çalışmalarınız, yatırımlarınız ve emeklerinizle sektörün gelişimine itici güç olurken bizler fuar ve organizasyonlarımızla sektörü bir araya getiriyor, sektörümüzdeki gelişmeleri dünyaya açıyoruz. Fuarlarımızda en son teknoloji, hizmet ve ürünlerinizi birçok farklı ülkeden yüzlerce katılımcıyla 6 bini aşkın yerli ve yabancı ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

“Adhesives & Bonding Eurasia ve Foam Eurasia ile sektörü yine ilklerle tanıştırıyoruz”

Artkim Fuarcılık olarak kuruluşlarından bugüne kimya sektörüne 12 fuar kazandırdıklarının altını çizen Yıldırım, “Bu yıl ilk kez kapılarını açtığımız; Türkiye’de alanında ilk olan Foam Eurasia ve Adhesives&Bonding Eurasia ile sektöre yeni bir bakış açısı, yeni bir vizyon kazandırdık. Adhesives&Bonding Eurasia ve Foam Eurasia ile sektörü yine ilklerle tanıştırıyoruz. Türkiye ve MENA bölgesinin en önemli ihtisas ticari fuarı olacak Foam Eurasia’da, sektör temsilcilerine; otomotiv, mobilya, inşaat, yatak, spor, eğlence, ambalaj, medikal sektörlerinin teknik köpük sektöründeki en son gelişmelerini sergileme fırsatı veriyoruz. Adhesives & Bonding Eurasia’da ise beyaz eşya, elektronik, savunma, havacılık ve enerji sektörlerinde önemli bir yer edinen yapıştırıcılar sektörünün ilkleri ve en son üretim tekniklerini sektör liderleri ile buluşturuyoruz. Bu yıl ilk kez açılan fuarlar olmasına rağmen birçok yerel ve ulusal firmadan gerek katılımcı gerek ziyaretçi anlamında yoğun bir talep aldık. Aldığımız yoğun talebi de sektörün ve sektör temsilcilerinin bize olan güvenin bir göstergesi olarak algılıyoruz” dedi.

Sanal fuarlar iş birliklerinin hızını artıracak

Açılışını gerçekleştirdiğimiz fuarlarımız vesilesi ile pandemi dolayısıyla uzun bir ara verdiğimiz fiziki fuarlarımıza kaldığımız yerden devam etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Fuarlarımızın, katılımcı ve ziyaretçilerimiz için daha verimli geçmesi, standartların dışına çıkması ve profesyonel bir iş platformuna dönüşmesi için var gücümüzle çalıştık, birçok teknolojiyi ve yeniliği fuarlarımıza entegre ettik. 3 ay boyunca devam edecek sanal fuarlarımızın yanı sıra hayata geçirdiğimiz mobil uygulamamız allArtkim ile fuarımızı mobil dünyaya da taşıdık. Fuarların bilgilerinin, firma ve etkinlik detaylarının yer aldığı, fuar ziyaretlerinin planlanmasına ve toplantı taleplerine imkan veren mobil uygulamamızın iş birliği süreçlerini de son derece hızlandıracağına, katılımcı ve ziyaretçilerimizin ortaklıklarını artıracağına inanıyoruz.”

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.