Scania’dan Tenise Destek

Scania, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde (ATİK) bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Altın Portakal Türkiye Senyör Tenis Turnuvası’na sponsor oldu.

İthal çekici pazarının en çok tercih edilen markası Scania, sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyor. Scania, ATİK (Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilen ve Türkiye’nin farklı illerinden 432 sporcunun katıldığı Altın Portakal Türkiye Senyör Tenis Turnuvası’na sponsorluk desteği verdi. Toplam 50 bin TL ödüllü turnuvada çiftler, tekler, erkek ve kadınlarda farklı yaş gruplarında sporcular mücadele etti.

“Scania’nın bu desteği, tenis sporunun gelişmesi için çok önemli”

ATİK Yönetim Kurulu Üyesi Mert Berberoğlu “Altın Portakal Türkiye Senyör Tenis Turnuvası ilk kez ATİK tesislerinin toplam 14 kortunda düzenlendi. Türkiye genelinden 432 sporcu katıldı. Antalya genellikle futbol takımlarının kamp şehri gibi bilinir. Oysa ki Antalya’ya yıl içerisinde en fazla tenis sporcuları gelmektedir. 10 gün süren turnuvamız, tenis sporuna ilgiyi artırma açısında oldukça verimli geçti. Doğuş Otomotiv Scania’nın verdiği destekte, kulübümüz ve tenis sporunun bilinirliğinin artırılması adına oldukça önemli. Bu desteğin gelişerek devam etmesini dilerim” açıklamasında bulundu.

ATİK, Antalya’ya tenis sporunu sevdirdi

Berberoğlu Antalya’nın 365 günde en fazla tenis oynanan şehir olduğunu belirterek “1984 yılında kurulan ATİK’in 950’ye yakın üyesi bulunuyor. Ayrıca bünyemizde kurulu ATİKSEM’de (Antalya Tenis İhtisas Kulübü Eğitim Merkezi) 250 çocuk sporcumuz tenis eğitimi alıyor. Bu keyifli sporu Antalya’lılara daha yakından tanıtmak ve daha geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Antalya’ya tüm dünyadan tenisçiler geliyor. ATİK tesislerinde hemen her hafta bir tenis turnuvası düzeliyoruz. Bunların yaklaşık 20 tanesi uluslararası turnuvadır. Düzenlenen bu turnuvalar Antalya’nın tanıtımı ve uluslararası bilinirliğinin artırılmasını sağlamaktadır” dedi.

“Scania, yaşamın her anında“

Scania Satış Müdürü Gökhan Altun, marka olarak sektörlerinin dışında, farklı alanlardaki etkinliklere de destek vermeyi amaçladıklarını belirterek “Hizmet verdiğimiz lojistik sektörü dışında da, Scania markasının bilinirliği, güvenilirliği ve ekonomiye kazandırdığı katma değerlerin farklı toplumsal alanlarda da tanınması amacıyla destek vermeye çalışıyoruz. Antalya, tarım ürünleri ve yeraltı madenlerinin uluslararası nakliyesi ile öne çıkan şehirlerimizden bir tanesi. Antalya halkının ve tenis severlerin, şehirlerine ekonomik değer katan bu ürünlerin nakliyesinde kullanılan araçları da yakından tanımalarını sağladık. Bu tür etkinliklere desteğimiz sürecektir” açıklamasında bulundu.

ATİK

Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü, 1984 yılında Meltem Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Berberoğlu öncülüğünde kuruldu. 1991 yılında üyelerinin hizmetine sunulan ATİK tesislerinde 14 açık 2 adet Antalya’nın ilk ve tek kapalı kortu bulunuyor. Tesiste üyeler ayrıca ücretsiz olarak masa tenisi, yüzme havuzu, basketbol ve fitness imkanlarından da yararlanabiliyorlar.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.