ARAS Kargo’nun hissedarı, çek paket taşıyıcısı ın %31.5’ ini satın aldı

Avrupa’nın lider lojistik şirketlerinden Austrian Post, büyüme stratejisi dahilinde Avrupa’da genişlemeye devam ediyor. Austrian Post, Çek paket taşıma şirketi IN TIME’ın yüzde 31.5 hissesini satın aldı. Şirket, böylece Avrupa’da faaliyette bulunduğu ülke sayısını 12’ye çıkardı
Temmuz 2013‘te 125 milyon Lira ödeyerek Aras Kargo’ya yüzde 25 ortak olan Avrupa’nın lider lojistik şirketlerinden Austrian Post, büyümeyi sürdürüyor. Şirket, Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren paket taşıma hizmeti veren IN TIME’ın yüzde 31.5 hissesini satın alarak Avrupa’da faaliyette bulunduğu ülke sayısını da 12’ye yükseltti.
Austrian Post artık Avrupa’nın on iki ülkesinde
2017’nin ilk yarısında gelirlerinde yüzde 1.9, kârında ise yüzde 3.6 artış açıklayan Austrian Post, istikrarlı yükselişini Çek pazarına girerek taçlandırdı. Paket taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Çek IN TIME’a girişiyle birlikte, şirket Avrupa genelindeki yaygınlığını daha da geliştirdi ve kıtanın 12 ülkesinde etkin konuma erişti. Austrian Post, paket kaleminde de 2017’nin ilk yarısında yüzde 16.7’lik artışla 232.7 milyon Euro gelire ulaştığını açıklamıştı.
Hedef, Çek pazarında B2B ve B2C liderliği
Austrian Post’tan yapılan açıklamaya göre, IN TIME, zaman içinde Austrian Post’un paket ağına entegre olacak. Austrian Post, yakın gelecekte şirkete hem sektördeki uzmanlğını aktaracak, hem de finansal destek anlamında yatırımlar yapacak. Böylece IN TIME, Austrian Post tecrübesiyle daha da geliştirilecek. Şirket için belirlenen temel hedef ise Çek pazarında B2B (firmalar arası) ve B2C (firmadan kişilere) paket çözümlerinde liderlik.
IN TIME, Austrian Post’un da üyesi olduğu, Avrupa genelinde 36 ülkede aktif olan lojistik ağı EURODIS’in parçası. 1990’da kurulan şirket, 2016 yılında yaklaşık 4 milyon paket teslimi yaptı ve 10 milyon Euro gelir kaydetti. Şirket, Çek kurye ve paket pazarında sağlam bir pozisyona sahip ve B2C (firmadan kişilere)segmentinde yüksek büyüme gösteren oyuncular arasında yer alıyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Anahtar Kelime: , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.