Bullen of IVECO Magirus üçüncü defa Slovakya Ring Grand Prix yarışına katılıyor

Bullen of IVECO Magirus; Hahn Racing ve Team Schwabentruck Takımları; tüm Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın en uzun pisti olan Slovakya Grand Prix yarışının 2017 yılı etabını tamamladı.

Son şampiyon Jochen Hahn, evine FPT Industrial tarafından özel olarak hazırlanmış olan IVECO Cursor 13 motor takılı yeni IVECO Stralis 440 E 56 XP-R yarış kamyonuyla elde ettiği iki üçüncülük ve bir ikincilik ödülüyle dönüyor.

15 Temmuz Cumartesi, Grand Prix’deki dört yarışmanın ilkine Jochen Hahn dördüncü sırada, Gerd Körber ise sekizinci sırada başladı. Jochen, ilk yarışta üçüncülük elde ederken Gerd, rakibi tarafından ön dingiline verilen hasara rağmen yarışı 8. sırada tamamladı. Günün ikinci yarışı ise, Bullen’in rakiplerine karşı büyük bir mücadele verdiği oldukça heyecanlı bir yarıştı. Hahn yarışı dördüncü olarak, yarışın yarısı boyunca üçüncülük konumunu koruyan Gerd ise beşinci olarak bitirdi.

16 Temmuz Pazar günü koşulan etepda yarışın sonucu nerdeyse ilk 900 metrede veya ilk virajda belli oldu. Gerd, iki yarışta da öndeki aracı sollamada zorlandığı için orta kısımda mücadele etti. Pazar günü yapılan ilk turda Jochen Hahn tekrar üçüncülük elde etti. İkinci yarışta ise Gerd yarışa ilk sırada başladı ancak ilk virajda rakiplerini arkasında bırakmak için yeterince hızlanamadı. Hahn, sonuncu yarışta bu sefer ikincilik pozisyonuyla yeniden kürsüye çıkmayı başardı.

Slovakya Grand Prix’si, toplamda 222 puan alan Bullen of IVECO Magirus takımının Takımlar Arası sıralamada ikinciliği ve Jochen Hahn’in Sürücüler Arası sıralamada üçüncülüğüyle sona erdi.

Bir sonraki FIA 2017 Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Grand Prix’si, 26 ve 27 Ağustosta Macaristan’daki Hungaroring pistinde gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.