Continental Lastik Sektöründe Sürdürülebilirliğe Öncülük Ediyor

Continental, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, sürdürülebilirlik vizyonu ve çevre dostu çözümleriyle sektördeki liderliğini kutluyor. Continental, 2050 yılına kadar da lastik ürünlerinde kademeli olarak yüzde 100 sürdürülebilir malzemeler kullanımını hedefliyor.

Her yıl 5 Haziran çevre bilincinin artırılması ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesi amacıyla Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor.  Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, bu özel günde, lastik sektöründe sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekiyor. Sürdürülebilir malzemelerin tedarikinden ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşümüne kadar tüm değer zinciri boyunca kararlılıkla ilerleyen Continental, 2030 yılına kadar lastiklerinde yüzde 40 üzerinde yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş; en geç 2050 yılına kadar yüzde 100 sürdürülebilir malzeme kullanımını hedefliyor.

Sürdürülebilirlikte Önemli Bir Adım: ContiRe.Tex Teknolojisi

Continental, ContiRe.Tex teknolojisi ile %100 geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir malzemelerden lastik üretme hedefine bir adım daha yaklaştı. Geri dönüştürülmüş pet şişeler gibi öncü teknolojileri, seri lastiklere ilk entegre eden şirket olan Continental, kapalı bir geri dönüşüm döngüsü olmayan bölgelerden toplanan pet şişelerden elde edilen ham madde ile lastik üretiyor. Bu da standart bir takım (4 adet lastik) için 40’tan fazla pet şişenin dönüştürülmesi anlamına geliyor. Geleneksel olarak üretilmiş lastikler kadar dayanıklı olan ContiRe.Tex lastikleri, lastik yanağındaki “Geri Dönüştürülmüş Malzeme İçerir” yazılı özel logo ile ayırt edilebiliyor.

Continental’in En Sürdürülebilir Lastiği: UltraContact NXT

Doğaya bırakılan çöpler, biyolojik çeşitliliği ve doğal yaşam alanlarını tehdit etmesinin yanı sıra ekolojik dengenin bozulmasına da neden oluyor. Continental yüzde 65’e varan oranda yenilenebilir, geri dönüştürülmüş malzemelerden ürettiği premium lastiği UltraContact NXT ile çevreye olan zararı minimuma indiriyor. Continental, UltraContact NXT lastiğinde yüzde 28’e varan oranda ISCC PLUS kütle dengesi sertifikalı malzemeler kullanıyor. Bunlar biyo-bazlı, biyo-dairesel ve/veya dairesel hammaddelerden üretilen sürdürülebilir sentetik kauçuk ve karbon siyahı gibi malzemeler. Tüm ebatları ise yuvarlanma direnci, ıslak zeminde frenleme ve dış gürültü alanlarında en iyi AB lastik etiketi değerlerine sahip UltraContact NXT yüksek oranda sürdürülebilir malzemelerle maksimum güvenlik ve performansı birleştiriyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.