Continental ticari araçlarda büyüyor

Dünyanın önemli lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden, teknoloji şirketi Continental, 2017’de ticari araçlar için ürün, hizmet ve sistem satışlarının 4.7 milyar Euro’ya ulaştığını açıkladı. Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen 67. IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’na katılan Continental , fuarda filo yöneticilerine sunduğu yeni nesil dijital çözümlerini ve ticari araçlar için radar tabanlı, yapay zeka teknolojili kamyon sağa dönüş destek sistemlerini tanıttı.

Almanya’nın Hannover kentinde bu yıl 67.si düzenlenen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’na katılan teknoloji şirketi Continental, geleceğin güvenli, verimli ve akıllı yük ve yolcu taşımacılığı için dijital teknolojilerini tanıttı. Bu teknolojiler arasında öne çıkanlar ise verimli araç filosu yönetimi için entegre hizmetler, ticari araçlar için radar tabanlı yapay zeka teknolojili sağa dönüş destek sistemi ve otonom araç konsepti oldu.

Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, “Continental, dijitalleşmenin başlangıcından bu yana önde gelen dijital çözüm tedarikçilerinden biridir. Bu sayede, çeşitli lojistik alanlarına hitap eden geniş ürün portföyümüzle her tip kamyon için lastik ve elektronik sistemler sunuyoruz.” diyerek, Continental’in ticari araçlar için sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verdi. “2017 yılında, ticari araçlar segmentinde yüzde 13’lük istikrarlı bir büyüme yakaladık. Portföyümüzü sürekli genişletmemizin ve dünya genelinde çok iyi bir konumda olmamızın avantajlarından faydalanıyoruz. Bu, ticari araç lastikleri ve otomotiv sektöründe sunduğumuz hizmet ve ürünler için de geçerli.” diye konuştu. 2017 yılında, Continental’in ticari araçlar için ürün, hizmet ve sistem satışları, yıllık bazda 4.1 milyar Euro’dan 4.7 milyar Euro’ya yükseldi. Teknoloji şirketi, 2018 yılında ticari araçlar için sunulan ürün ve hizmet alanındaki satışlarını daha da artırmayı hedefliyor.

Dijital lastik yönetimi ve dijital takograflar ile gelecek bugünde!

Continental IAA Fuarı’nda sürücü ve araç verileri için yeni nesil dijital kayıt sistemini de sergiledi. Filo müşterilerini destekleyen ContiConnect dijital lastik basınç izleme sistemi, mevcut filo yönetim sistemlerine doğrudan entegre edilebiliyor. Test edilip onaylanan Continental “dijital takograf” (DTCO), filo yöneticileri için de vazgeçilmez bir araç hizmeti sunuyor.

Radar Tabanlı Sağa dönüş destek sistemi gelecekte daha fazla ciddi kazayı önleyecek

Continental güvenlik konusunda da kamyon sağa dönüş destek sistemi ile geleceğe ışık tutuyor. Continental Yönetim Kurulu üyesi Nikolai Setzer, “Sıfır kaza vizyonumuz Vision Zero hedefi, yük taşımacılığı için de geçerli” dedi. Continental şimdiden, kazaların çoğunu önlemede orijinal ekipman olarak kullanılacak radar tabanlı sağa dönüş destek sistemini sunuyor. Bu destek sistemleri, önümüzdeki yıllarda radar ve kamera verilerinin ve daha sonra yapay zekanın paylaşımlı kullanımı sayesinde daha da güvenilir ve verimli hale gelecek

Fuarda Continental’in bir diğer yeniliği CUbE (Continental Kentsel Mobilite Deneyimi) Otonom Geliştirme Platformu da katılımcılara tanıtıldı.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.