Continental’e “En İyi İnovasyon” Ödülü!

Continental, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018’den ödülle döndü. CES 2018 İnovasyon Ödülleri’ne dünyanın ilk 3D Dokunmatik Yüzey Ekranı’yla katılan Continental, “Araç İçi Ses / Video” kategorisinde “En İyi İnovasyon” ödülünün sahibi oldu.

Continental tarafından geliştirilen ve ‘IAA’ Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan dünyanın ilk 3D Dokunmatik Yüzey Ekranı, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018’de büyük ödülün sahibi oldu. “Araç İçi Ses / Video” kategorisinde “En İyi İnovasyon” ödülüne layık görülen teknoloji, daha fazla güvenlik ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Bu yeni teknolojiyle üç unsuru bir araya getirdiklerini belirten Continental Enstrümantasyon ve Sürücü-Araç Etkileşimi İş Birimi Başkanı Dr. Frank Rabe;

“3D yüzey teknolojisi heyecan verici bir tasarımın yanı sıra güvenlik ve üst seviye kullanıcı deneyimi de sunuyor. Geliştirdiğimiz bu yeni teknoloji sayesinde sürücüler gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmadan çeşitli fonksiyonları çalıştırabiliyor. Tasarım ve mühendisliğin en üst standartlarının onurlandırıldığı CES 2018’den ödülle döndüğümüz için mutluyuz.” diye konuştu.

Teknoloji tasarımla birleşiyor

Teknoloji ilerledikçe ve kullanıcıların yeni özelliklere olan talebinin artmasıyla araç içi dokunmatik ekranlar da her geçen gün büyüyor. Büyük ekranlar dijital bilgilerin eksiksiz bir şekilde görünmesi için ideal olsa da kullanım rahatlığı ve tasarım açısından beklentiyi karşılayamıyor. Continental, geliştirdiği 3D Dokunmatik Yüzey Ekranıyla bu soruna çözüm oluyor. Optik bağlantılı topografik elemanlardan oluşan ekran, kullanıcıların dokunarak hissedebileceği geri bildirimler sağlıyor. Böylece sürücüler, gözlerini yoldan ayırmadan sadece ekrana dokunarak ses, klima gibi fonksiyonları ayarlayabiliyor. Sürücünün ekranı kullanırken yanlış bir fonksiyonu çalıştırmasını engellemek için kuvvet algılama teknolojisi de bulunuyor. Ayrıca dokunsal geri bildirim teknolojisi, sürücülere parmaklarını ekranda dolaştırırken ekranda yer alan herhangi bir ögenin kenarına yaklaştıklarını haber veriyor. Böylece ekrana bakmaya gerek kalmadan farklı sanal butonlar birbirinden ayrılabiliyor. Dokunsal geri bildirim, ekran yüzeyine aktarılan kısa ve net mekanik titreşimlerle veriliyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.