Hidromek, Türkiye’nin en büyükleri arasında

İş makinesi üreticisi HİDROMEK, kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünde sektörünün liderleri arasındaki yerini koruyor. Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye listesinde 197’inci olan HİDROMEK, makina ve ekipmanları sektörünün de ilk 5’i arasına adını yazdırdı.

Gücünü Ar-Ge ve tasarımdan alan HİDROMEK, yurt içinde ve yurt dışında yeni başarılara imza atıyor. 6 yıldır dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisinin sıralandığı ‘Yellow Table’ listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi olma unvanını elinde tutan HİDROMEK, kazandığı If Design, German Design, Red Dot ve Good Design gibi uluslararası ödüller de dahil olmak üzere toplam 14 tasarım ödülüyle gücünü tescilliyor.

2 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Yaklaşık 2 bin çalışanı bulunan HİDROMEK’in dördü Ankara’da, biri İzmir’de ve biri de Tayland’da olmak üzere 6 üretim tesisi var. Yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesine sahip olan HİDROMEK’in 2018 yılı itibariyle 100’den fazla ülkede 43 binin üzerinde iş makinesi çalışıyor. 2017 yılında 1 milyar 200 milyon TL ciroya ulaşan HİDROMEK, bunun yaklaşık yüzde 40’ını ihracattan sağladı.

HİDROMEK BU SENE DE YERİNİ ALDI

Bu yıl 11’inci kez açıklanan ve Türkiye’nin devler ligini belirleyen Fortune 500 Türkiye listesi, iş dünyası ve akademik çevreler tarafından referans liste olarak kabul ediliyor. Türkiye’nin makine, imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan liste, bir önceki yılın satış hacimlerine göre oluşturuluyor. Geleneği bozmayan ve bu sene de listede yerini alan HİDROMEK, Türkiye’nin en büyük 197’inci; makina ve ekipmanları sektörünün ise en büyük 5’inci şirketi oldu.

ÜRETİM VE İHRACATTA HİDROMEK DAMGASI

HİDROMEK, geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan “Türkiye’nin 1000 İhracatçı Firması 2017” araştırmasında geçen yılki yerini koruyarak 255’inci sırada yer almış, faaliyet gösterdiği makine ve aksamları sektörünün en büyük 8’inci ihracatçısı olmuştu. İstanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde de 124’üncü olan HİDROMEK, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nca (EBSO) hazırlanan ve üretimden satışlar kriterine göre Ege bölgesinin en büyük 100 firmasının sıralandığı listede ise 31’inci sırada yerini almıştı.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.