Mercedes-Benz Akademi, son 1 yılda toplam 12.912 saat ürün eğitimi verdi

Türkiye’de kuruluşunun 50. yıl dönümü olan 2017 yılını küresel başarılara imza atarak tamamlayan Mercedes-Benz Türk, mükemmel müşteri deneyimini gerçekleştirmek hedefiyle yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenledi. Otomobil, hafif ticari araç, kamyon ve otobüs ürün gamı olmak üzere dört ana grubun eğitim faaliyetlerini Mercedes-Benz Akademi çatısı altında birleştiren Mercedes-Benz Türk, 2017 yılında bayilerin, pazarlama, satış ve satış sonrası birimlerine toplam 12.912 saat eğitim vererek üstün bir performansa imza attı.

Mercedes-Benz Türk yetkili bayileri ile müşterilerinin eğitim ihtiyaçlarını deneyimli satış ve satış sonrası eğitmen kadrosu ile en ideal şekilde planlayan ve uygulayan Mercedes-Benz Akademi, katılımcılarına internet üzerinden sunduğu e-Eğitim programları ile hızlı ve çağı yakalayan çözümler de getiriyor. Eğitim kurumlarıyla işbirliği yaparak bayilerine ve yetkili servislerine kalifiye teknik personel yetiştiren Mercedes-Benz Akademi, pratik uygulamalı teknik eğitimleri eğitim merkezlerinde yürütüyor.

Mercedes-Benz Akademi, 2017 yılındaki eğitim programını Ocak ayında Mercedes-Benz Türk otomobil ürün grubu, bayi satış ve satış sonrası hizmetler personelinin katılımıyla “Best Customer Experience” (En İyi Müşteri Deneyimi) etkinliği ile başlattı. Etkinlikte en iyi müşteri deneyimi premium hizmet kalitesi çerçevesinde ele alındı. Mayıs ayında ise yetkili bayi çalışanları ve Mercedes-Benz Türk çalışanlarına verilen “Yeni Kamyon Ürün Yelpazesi” eğitiminde katılımcılar aldıkları teknik eğitimlerin yanı sıra yeni Arocs, Actros ve Atego ürünlerini deneyimleyerek teknik bilgilerini pratikle birleştirme imkânına sahip oldular.

X-Class satışlarında üstün performans gösterildi

Merakla beklenen Mercedes-Benz’in pick-up aracı X-Class, 2017 yılının Aralık ayında Türkiye’de satışa sunulmadan önce akademi bünyesinde yeni ürün gamı eğitimleri yapılarak küresel bir başarının ilk adımları atıldı. 2017’nin Ekim ayında Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar ekibinin yanı sıra hafif ticari araçlar satış ve satış sonrası hizmetler çalışanları, Avusturya’da düzenlenen “X-Class Global Training Experience” (X-Class Uluslararası Ürün Eğitimi) organizasyonuna katıldı. Aralık başında ise hafif ticari araçlar bayi çalışanları ile Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar çalışanlarının katılımı ile İstanbul’da 2’şer günlük X-Class eğitimleri düzenlendi. Eğitimlerin ilk gününde teorik ve statik sınıf uygulamaları gerçekleştiren katılımcılar, eğitimin ikinci gününde X-Class araçlarla gerçekleştirdikleri off-road test sürüşü ile aracın performansını deneyimlediler.

“Satış Sonrası Hizmetler” alanının 1 numaralı premium markası

Mercedes-Benz Akademi bünyesinde, 2017 yılı içerisinde 1.614 günde, 10.855 kişiye toplam 12.912 saat eğitim veren Mercedes-Benz Türk’ün mükemmel müşteri deneyimine yönelik bayi ağının satış ve satış sonrası alanlarındaki yeni yatırımları da hız kesmeden devam etti. Son bir yılda Mercedes-Benz yetkili bayileri, sadece otomobil alanında 50 milyon Avro tutarında yeni yatırım yaparken bunların sonucunda şirket müşteri memnuniyeti araştırmalarında da (NCBS) Satış Sonrası Hizmetler alanının 1 numaralı premium markası olarak yerini korudu.

“Verdiğimiz eğitimlerle toplam 10.855 kişiye ulaştık”

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş, “Geçen sene Türkiye’nin hizmetine sunduğumuz ürünlerimizin özellikleri ve teknolojisi, ticari araç sektörünü geleceğe taşıyacaktır. Konfor, güvenlik ve tasarımıyla öne çıkan X-Class aracımızın piyasada fark yaratacağına inancımız tam. Ancak, bu süreci ürünümüzü doğru tanıtmakla da desteklememiz gerektiğine inanıyoruz. Kullanıcılarımıza doğrudan ulaşmak için ve ürünlerimizin efektif kullanımını garanti altına alabilmek için daha proje aşamasında eğitim planımızı da oluşturduk. Geçen yıl tüm ürün gruplarında verdiğimiz eğitimler 12.912 saati buldu. Toplam 10.855 kişiye ulaştığımız eğitimlerimiz bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecektir” şeklinde konuştu.

Altındiş, “2017 yılında da eğitim programlarımız, katılımcıların yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılandı. Programımızın önemli mihenk taşları, yeni kamyon ürün gamı eğitimleri ve Mercedes-Benz’in pick-up aracı X-Class’ın Avusturya’da düzenlenen eğitim programları oldu. Otobüs ve kamyon tarafında ayrıca sistem ve arıza teşhis teknisyenlerine yönelik Euro 6 motor eğitimleri verdik. Bunların dışında yıl boyunca eğitim takvimimizde mevcut planlanmış satış ve satış sonrası eğitimlerimizi sürdürdük ve yine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşan sürüş ve araç tanıtım eğitimlerini, müşterilerimizin kendi kullanım koşullarında ve bölgelerinde olacak şekilde ülke genelinde gerçekleştirdik. Bu kapsamda bayi sahibi ve genel müdürlerinden bayi danışman ve teknisyenlerine, müşteri merkezi ve call center çalışanından müşterilerimiz ve şoförlere kadar geniş bir kitleye toplamda 1.614 gün eğitim verildi” dedi.

Mercedes-Benz Akademi, Mercedes-Benz Türk tarafından bayilerine ve müşterilerine yönelik sunulan satış, satış sonrası, yönetimsel ve sürüş içeriklerine sahip tüm eğitimlerin verildiği organizasyondur. Mercedes-Benz Akademi çatısı altındaki eğitimler, hem akademinin kendi eğitmenleri hem de özel uzmanlık alanlarında uygun bulunan 3. parti eğitmen ve eğitim firmaları aracılığıyla, katılımcılar için en yüksek fayda ve memnuniyet düzeyi hedeflenerek planlanıyor.

Mercedes-Benz Akademi, Mercedes-Benz bayilerinin iş/işleyiş süreçlerine, küresel Daimler AG çizgisine uygun şekilde planlanan ve Türkiye’ye uyarlanan eğitimlerin ilgili uzmanlara aktarılmasından sorumludur. Mercedes-Benz Akademi eğitmenleri ürünlerindeki tüm teknolojik yeniliği ilgililere en doğru şekilde iletmek üzere katılımcıların yetkinliklerinin artmasına ve sürdürülebilir bir gelişim göstermesine yönelik kapsamlı çalışmalar yapıyorlar.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.