Özbayır, Mercedes-Benz Türk’ten emekliye ayrıldı

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır emekliye ayrıldı.

Uzun yıllardır Mercedes-Benz Türk‘te çalışan ve Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) Başkanlığı da Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır emekli oldu.

Emekliye ayrılması  vesilesiyle, düzenlediği veda kahvaltısında sektör basınıyla bir araya gelen Özbayır, 34 yıldır Mercedes-Benz Türk bünyesinde birçok birimde görev aldı.

“BENİ KAMYONCU BAHADIR ABİNİZ OLARAK BAĞRINIZA BASTINIZ…”

Bahadır Özbayır, veda konuşmasında, “Beni, kamyoncu Bahadır ağabeyiniz olarak bağrınıza bastınız. Her toplantımıza geldiniz, zor ve güzel günlerimizde de birlikte olduk. Konuşmamın başında özverili çalışmalarınız, gösterdiğiniz dostluk ve arkadaşlık için teşekkür ediyorum.” dedi.

Özbayır, “Bugün veda günüm, fili iş hayatımdan ayrılıyorum. Kamyonculuğu bırakmış değilim. Gönlümde. Kendimi ‘kamyoncu’ olarak tanımlıyorum. Mercedes-Benz’in Türkiye’de 34 yıllık bir mazisi var. 1967 yılında Otomarsan ismiyle kurulan şirket 50 yılını doldurdu. Bunun içinde 32 yıllık macerası var. 1986 yılında yerli üretim kamyon satışımız başladı. 1984 yılında Aksaray Kamyon Proje Grubu’nda Planlama Mühendisi olarak başladım.” diye konuştu.

Mercedes-Benz Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız, Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır birarada.

Mercedes-Benz Türk’te önemli görevler üstlendiğini söyleyen Özbayır,  Aksaray’daki kamyon fabrikasının kurulmasından üretime geçmesine geçen tüm süreçlerde de etkin görevlerde bulunduğunu belirterek, “Şirkette ‘controling’ bölümünü kurduk. Bunun ilk öncülerindenim. Şirketin ilk kontrolörlerindenim. Bir süre sonra hesap, kitaptan sıkılınca, kamyon satış bölümüne geçtim. Son 20 yıldır da kamyon sektöründeyim. Zor ve iyi günlerimiz oldu. Zorlukların üstesinden gelmeyi becerdik. Aynı sektörün insanlarıyız. 50 yılın, 34 yılını şirkette geçirdim. Bu noktada şirketin hafızasıyım da diyebilirim. Özellikle kamyon konusunda. Bir endüstri mühendisi olarak, tüm birimlerde görev yaptım. Bu noktada da kendimi gerçekleştirmiş olarak görüyorum. Gelmiş olduğumuz noktadan gurur duyuyorum. Bu süreçte benim de bir katkım olduysa, ne mutlu bana diyorum.” dedi.

 “GÖNÜLLÜ BAZDA HER TÜRLÜ KATKIDA BULUNMAYA HAZIRIM”

Mercedes-Benz Türk’teki 34 yıllık çalışma hayatının son 20 yılının kamyon pazarlamada geçtiğini kaydeden Özbayır, bu 34 yıllık çalışma sürecinde otomotiv sektörünün inişli çıkışlı bir seyir izlemesine rağmen, ivmenin sürekli olarak yukarı olduğunu belirtti.

Emeklilik sonrası ne yapacağı konusunda da bilgi veren Özbayır, “Spesifik bir planım yok. Şu anda kafamda bu ayı nasıl kapatacağız, pazar payımız ne olacak gibi sorular var. Sektörde bilgimize, becerimize, tecrübelerimize ihtiyaç olduğu noktalarda gönüllü bazda her türlü katkıda bulunmaya hazırım.” diye konuştu.

lojiyol

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.