Pirelli Kışa Hazır

Pirelli Türkiye yaklaşan kış dönemi ön hazırlıklarını İstanbul’da gerçekleştirdiği yetkili satıcılar toplantısı ile tamamladı. Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini bu toplantılarda yetkili satıcıları, Türkiye’de trafik bilincinin artması ile birlikte bu yıl da kış lastiği pazarının büyümeye devam edeceği konusunda bilgilendirdi.

Premium ve prestij segment lastikler orijinal ekipman dünya lideri olan Pirelli’nin Türkiye operasyonu Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. kış dönemi için ön hazırlıklarını yurt genelinde yaptığı toplantılarla tamamladı. Bu yıl da pazarın büyümeye devam edeceğini öngören şirket, paydaşlarını bu konuda bilinçlendirmek için Ankara, İzmir, Adana ve son olarak da İstanbul’da toplantılar gerçekleştirdi.

Eylül ayında ilk olarak Ankara’da başlayan toplantılara toplam 210 kişi katıldı. Kış dönemi için ön hazırlıklar, 89 kişinin katıldığı ve İstanbul’da gerçekleşen toplantı ile son buldu. Ev sahipliğini Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini’nin yaptığı toplantıda, Pirelli’nin yeni şirket yapısı anlatıldı. Şirketin yeni Satış Müdürü Emre Özdemir ise pazara dair genel bir değerlendirme yaptıktan sonra “perakende” stratejisinin  en önemli odak noktaları olduğunun altını çizdi ve önümüzdeki dönemde alacakları aksiyonlar hakkında bilgiler verdi. Pirelli Türkiye’nin yeni yapılanma sürecinde Pazarlama Müdürü görevine gelen İpek Unaran ise yetkili satıcıları Pirelli’nin son tüketiciye hitap eden birçok teknolojisi, kış lastikleri ve dört mevsim ürün gamı hakkında bilgilendirdi. Markanın 2018’de hayata geçireceği aksiyonların üzerinden geçildi. Ayrıca “perakende bakış açısını” dijitale nasıl yansıtacakları anlatıldı. Son olarak da 1 saat boyunca yetkili satıcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Kış Lastiği Pazarı Her Geçen Yıl Daha da Büyüyor

Toplantılarda gittikçe büyüyen kış lastiği pazarı hakkında yetkili satıcılar bilgilendirildi. Türkiye’de kış lastiği pazarı yıllar içinde ciddi büyüklüklere ulaştı. Yenileme pazarının yaklaşık yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’da Almanya, Avusturya gibi pazarlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde seyrediyor. Türkiye’de sürücülerin trafik bilinci arttıkça ve kış lastiklerinin faydaları anlaşıldıkça, kış lastiklerine olan talep de ciddi şekilde artış gösteriyor. Kış lastiklerine olan talebin bu yıl da ciddi şekilde artış göstermesi bekleniyor.

Kontrolsüz Güç, Güç Değildir

Türkiye’deki kış lastiği pazarı hakkında açıklamalarda bulunan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş CEO’su Gian Paolo Gatti Comini: “Türkiye’de kış lastiği pazarı önemli bir yere sahip. Yenileme pazarının yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’daki Almanya, Avusturya gibi pazarlardan çok da geride sayılmayız. Onlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde.  Türkiye’de kış lastiğinin faydaları konusunda insanlar giderek bilinçleniyor. Trafik bilinci arttıkça kış lastiği pazarı bu yıl da büyümeye devam edecek. Ancak bizim her zaman hatırlattığımız bir mottomuz var: “Kontrolsüz güç, güç değildir”. Bizim de bu süreci kontrol altında yönetmemiz büyük önem arz ediyor. Burada müşteri taleplerini tahmin etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetkili satıcılarımızla birlikte yakın çalışmalar içerisindeyiz” dedi.

Premium ve yüksek performans odaklı tüketici lastikleri şirketi olmaya devam eden Pirelli’nin inovatif ürün teknolojileri Run Flat, Sealinside, PNCS ve kış dönemi için oluşturduğu ürün yelpazesi hakkında da satış ve pazarlama ekibini ve bayilerini düzenli olarak bilgilendiriyor. Pirelli’nin kış lastiği konusunda oldukça geniş bir ürün gamı olduğuna dikkat çeken Gian Paolo Gatti Comini şöyle konuştu: “Pirelli olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Pirelli’deki kış lastikleri çeşitlerini spor araçlar ve lüks sedanlar için tasarlanmış lastikler, şehir içi araçlar için tasarlanmış lastikler, ağır kış koşulları ve motor sporlarında kullanılan lastikler, SUV-4×4’ler için tasarlanmış lastikler ve hafif ticari araç kış lastikleri olarak ayırmak mümkün”.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Anahtar Kelime: ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.