Renault Trucks K XTREM, Uysal Madencilik sahasinda

Tekirdağ Malkara’da yaklaşık 50 yıldır kömür üretimi yapan Uysal Madencilik, yeni Renault Trucks K XTREM kamyonlarını sahasına aldı. Yüksek tonajlardaki kömür ve kömür üstü hafriyat toprağı taşıma görevi için K XTREM kamyonları tercih eden Uysal, sekiz yeni aracı filosuna kattı.

1970 yılında Tekirdağ Malkara ilçesinde kurulan Uysal Madencilik, yıllık 500bin ton kömür üretim kapasitesine sahip. Artan talepler doğrultusunda üretim kapasitesini de yükselten Uysal Madencilik, ağır tonajlı zorlu koşullardaki taşıma görevleri için iki adet Renault Trucks K520 8×4 ve altı adet K460 6×4 K XTREM kamyonlarını teslim alarak sahasındaki araçları güçlendirdi.

Yeni kamyonların teslimat törenine Uysal Madencilik firma sahibi Cengiz Uysal, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban, Pazarlama Direktörü Z.Şebnem Uygurtürk, İnşaat Grup Müdürü Zafer Ariz ve Bölge Satış Müdürü Gökhan Hıraca katıldılar.

Teslimat töreninde açıklama yapan Uysal Madencilik firma sahibi Cengiz Uysal, faaliyetleri ile ilgili bilgi vererek; “175 ton/saat, 125 ton/saat ve 75 ton/saat kapasiteli olmak üzere üç farklı kömür yıkama ve 25 ton/saat kapasiteli olmak üzere iki de kömür kurutma tesisine sahibiz. 1995 yılına kadar yeraltı işletmesi olarak faaliyet gösterdikten sonra açık işletme olarak kömür üretimine başladık. 2006 yılında teknoloji yatırımımız sayesinde bölgede bir ilki gerçekleştirerek kömür yıkama tesisimizi kurduk” dedi.

7/24 çalışan sahamızda K XTREM kamyonlarımız görev başında

Kömür madenlerindeki çalışma şartlarına değinen Cengiz Uysal, “Bu zorlu koşullarda araçlarımızın verimliliği çok önemli. Yakıt verimliliği ve servis hizmeti, iş makinalarında ve kamyonlarda aradığımız öncelikli kriterler. Alım kararını vermeden önce farklı araçları sahamızda test ettik. Arıza riskleri, yedek parça maliyeti, yakıt tüketimi gibi birtakım gider oluşturacak etkenlerin minimum seviyede olmasını göz önünde bulundurduk. Yedi gün 24 saat çalışan bir tesis olduğumuz için çözüm ortağımız olarak araç üreticilerinin sağladığı servis hizmeti önemli. Bu detayda incelediğimizde yolumuz Renault Trucks ile kesişti” diye belirtti.

Renault Trucks K XTREM, maksimum verimlilik ile en zorlu koşullarda çalışacak şekilde tasarlandı. Sefer sayısını azaltacak, ağır yükler için güçlendirilmiş bir şasi donanımına sahip olan K XTREM, üstyapı çalışmalarını kolaylaştıran ekipmanları sunarak da avantaj sağlıyor. Öte yandan bu özel araçlar, her türlü arazide olağanüstü bir çekişi garanti ediyor. Maksimum motor ve şanzıman torku sayesinde yakıt verimliliği artıyor. Yüksek tork sayesinde hem seri çalışma olanağı hem de daha yakıt tasarrufu sağlanıyor. Ayrıca K XTREM, alanında iddialı şasi aralığı sayesinde de sahada çalışma ve manevra kabiliyetini artırıyor.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “K serisi, şu an alanındaki en güçlü ve en dayanıklı kamyon. K XTREM ile maden ve inşaat firmaları için ton başına maliyetleri optimize ediyoruz. Bu gibi zorlu görevlerde araçların sorunsuz ve verimli çalışması çok önemli. Güçlendirilmiş özellikleri ile K XTREM, maden sahalarının tüm zorluklarında işi kolaylaştırıyor. Segmentinde iddialı güçlendirilmiş motor freni sayesinde maksimum güvenlik sunuyor. Hem aracımızın özellikleri hem de satış sonrası hizmetlerimiz sayesinde müşterilerimizin maliyetlerini minimuma düşürerek, verimliliklerini arttırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Uysal Madencilik gibi alanında kıymetli bir firmayla işbirliği yapıyor olmamız bizim için önemli” diye belirtti.

Reference Servis Kontratı ile zaman ve maliyet tasarrufu

Renault Trucks Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban, Uysal Madencilik’in alımlarında Reference Servis Kontratı’nı tercih ettiklerini belirtti.  Karataban “Reference Servis Kontratı ile Uysal Madencilik iş yükünü hafifletirken zaman ve maliyette avantaj sağlıyor. Firmanın çalışma koşullarına göre tüm bakım programlarını Renault Trucks Satış Sonrası ekibi olarak bizler planlıyoruz. Böylece Uysal madencilik, hiçbir sıkıntı yaşamadan araçlarını sahada en yüksek verimlilikte kesintisiz olarak çalıştırabiliyor” dedi. Bu konuyla ilgili olarak Cengiz Uysal ise; “Araçlarımızı alırken servis sözleşmesi de yaptık. Böylece biz sadece işimize odaklanabileceğiz. Üstelik bu hizmet sayesinde maliyet olarak da kontrat dahilinde yaklaşık yüzde 35 oranında tasarruf yapabileceğimizi ön görüyoruz”  diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.