SAF-HOLLAND’dan ekonomik ve çevre dostu yağ pompası

SAF-HOLLAND, RECOLUBE® yağ pompası için uygulama yelpazesini genişletiyor: Beşinci teker üst plakasındaki otomatik gres dağılım sistemi, artık ayarlanabilir beşinci tekerlerde kullanılmak üzere optimize ediliyor. Otomatik yağlama sistemi, bakım ve onarım işlemlerini daha rahat hale getirirken filoların işletme maliyetlerini azaltıyor ve aynı zamanda çevreyi koruyor.

SMART STEEL inovasyon diski ile SAF-HOLLAND, mekanik parçalarını çeşitli  sensör ve elektronik parçalarla geliştirerek çekici kullanıcılarının günlük görevlerindeki iş yüklerini azaltıyor. Ticari araç bileşenlerinin tedarikçisi SAF-HOLLAND, yağlama işlemini otomatikleştirmek için beşinci tekerlerini RECOLUBE® yağlama pompasıyla birleştiriyor. SAF-HOLLAND Mühendislik Direktörü Alan Feltham konuyla ilgili olarak:  “Filo işletmecileri, yağlama pompası  kullanımı ilave maliyetinin kazançlı geri dönüşünü hızlı bir şekilde alıyorlar; Otomatik yağlama, manuel yağlamanın yerini alıyor ve aynı zamanda gresinin dozunu hassas bir şekilde ayarlayarak, uzun vadede ticari araçların daha ekonomik bir şekilde çalışmasını sağlıyor” diye belirtti.

Otomatik Yağ Dağıtımı

Kalıcı olarak monte edilen RECOLUBE® sistemi, beşinci tekerleri bağımsız olarak gres yağıyla besliyor: Pompa, RECOLUBE® Power SKX 372 yüksek performanslı yağın hassas bir şekilde ölçülen ideal miktarını dağıtmak için entegre yağ dağıtıcısı kullanıyor ve beşinci teker için en iyi bakımı sağlıyor. Bağımsız çalışan beş pompa elemanı, gres yağını yüksek basınç ile üst plakaya taşıyor ve yağlama kanalları eşit olarak dağıtıyor. Böylece kilit ve üst plakadaki diğer dört nokta için kalıcı yağlama sağlanıyor.

Hassas uyarlanmış yağlama planı  RECOLUBE®, çekicinin merkezi araç bilgisayarına standart bir arayüzle bağlanıyor. Burada tam olarak uyarlanmış bir yağlama planı depolanıyor ve  bu sistem, normal sürüş sırasında her 90  dakikada bir, üst plakanın düzenli olarak  yağlanmasını sağlamak için kullanılıyor.

Yağ dolum seviyesi, şeffaf besleme tankında bir bakışta görülebiliyor. Yağ haznesi tükendiğinde, RECOLUBE® sistemi elektronik olarak kokpit ekranında “boş” uyarısı gösteriliyor. Monteli standart yağlama nipeli, deponun hızlı ve kolay bir şekilde doldurulmasını sağlıyor: Standart bir  gres yağı, özel gresi maksimum dolma seviyesine ulaşana kadar depoya taşıyor. Bundan sonra, aksi bir durum olmadığı takdirde bakım gerektirmeyen sistem kullanıma hazırdır. Depo, yaklaşık 1 yıl ya da 100.000 kilometre sürüş boyunca yağı muhafaza ediyor. Yüksek pompa kapasitesi sayesinde, RECOLUBE®, -25 ° C gibi aşırı soğuk veya 80 ° C aşırı sıcaklıklardaki zorlu koşullarda bile güvenilir şekilde çalışıyor.

Çevre dostu sistem

SAF-HOLLAND yağ pompasının kullanıldığı nakliye filolarında , örnek olarak  tüm ağır MAN kamyonlarda, sürücüler veya servis çalışanları artık beşinci tekerleri elle yağlamıyor.  RECOLUBE® greslerin dozlarını tam olarak ayarlıyor, böylece sadece gerekli yağ miktarları  kullanılır ve daha fazla yağ kullanılmaz veya  gres yol boyunca bitmez. SAF-HOLLAND OEM Kamyon/Otobüs Satış Müdürü Gerhard  Herberg konuyla ilgili olarak;, “Yağ  pompasında bulanan yüksek performanslı  gresinin otomatik ve hassas bir şekilde dozunun  ayarlanması, çevreyi uzun vadede koruyarak tüketimi azaltır” diye belirtiyor.

Ayarlanabilir beşinci teker SK-S 36.20 H ile birlikte yeni uygulama alanına ek olarak, RECOLUBE®  20 tonluk SK-S 36.20 kategorisindeki beşinci tekerler için uygundur. SAF-HOLLAND yağ pompası, 36 tona kadar ağır hizmet tipi için uyumlu beşinci teker SK-HD 38.36 ile Ocak 2017’den beri standart olarak ağır MAN kamyonlarına monte edilmektedir.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.