Türk otobüs üreticileri Allison şanzımanları tercih ediyor

Türk otobüs üreticileri, global ve iç pazara sundukları otobüs modellerinde Allison tam otomatik şanzıman donanımını tercih ediyor. Son olarak Ürdün’ün başkenti Amman’da, Belediye’nin açtığı ihaleyi kazanan Otokar, 60 adet Doruk LE otobüsü Allison donanımı ile teslim edecek.

Otokar, Ürdün’ün başkentinden aldığı 100 araçlık siparişin bir parçası olarak Amman Belediyesi’ne Allison T280R tam otomatik şanzıman donanımlı 60 adet Doruk LE otobüsü teslim edecek.

Amman, toplu taşımaya artan talebi karşılamak üzere filosuna önemli yatırımlar yapıyor. Bu doğrultuda Belediye, yeni otobüs alımlarında tam otomatik şanzıman donanımlı otobüsleri tercih ediyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar otobüslerinin yurtdışında takdir gördüğünün altını çizerek;  “Otokar olarak otobüslerimizin performans, konfor ve güvenliği kadar kullanıcılarımızın işletim maliyetlerine de odaklanıyoruz. Otobüslerimiz, tasarımları, güçlü motoru, yol tutuşu, üstün çekiş performansı ve konforunun yanı sıra düşük işletme giderleriyle de global pazarda büyük ilgi görüyor. Türkiye’nin lider otobüs üreticisi olarak Otokar Doruk LE otobüslerimizi Ürdün’e Allison tam otomatik şanzıman donanımı ile sunmaktan oldukça memnunuz” diye belirtiyor.

Amman’a teslim edilecek 60 adet Otokar Doruk LE otobüs, Allison şanzımanları manuel veya otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlardan (AMT) ayıran entegre bir retardere sahip. Bu retarder, aracın fren sisteminde daha az aşınma ile yavaşlamasına yardımcı oluyor. Böylece sağlanan verimli frenleme, yolcuların ve sürücülerin güvenliğini ve konforunu artırırken, aynı zamanda fren ömrünü de uzatıyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.