Yatırımlarıyla göz dolduran Ege Fren, yenilikçi yapısıyla kaliteden ödün vermiyor

Ege Fren Yedek Parça Müdürü Fatih Kömürcü, yatırımlardan ödün vermediklerini ve yenilikleri takip ettiklerini ifade etti.

Ege Fren Yedek Parça Müdürü Fatih Kömürcü ile sektördeki son gelişmeleri ve Ege Fren’in yeniliklerini değerlendirdik.

Ege Fren’i okuyucularımıza tanıtır mısınız?

Ege Fren, 1987 yılında İzmir’de kurulmuştur. Şirketimiz Bayraktar Grubu ve dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığında faaliyet göstermektedir. İzmir Pınarbaşı ve Ege Serbest Bölge’de olmak üzere iki fabrikamız ve Pınarbaşı’nda Yedek Parça Lojistik Merkezi bulunmaktadır. İki fabrikamız toplamda 30.000 m² ve üretim alanı olarak 16.500 m² alana sahiptir.

Hedeflerimize 2021’de emin adımlarla ilerleyeceğiz

2021 hedef, beklenti ve yatırımlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

2020 yılında tüm dünyanın hazırlıksız yakalandığı bir pandemi süreci ile herkes gibi bizler de karşı karşıya kaldık. Ancak altyapısı sağlam ve öngörülü bakış açımız ile pandemiden etkilenen pazar içerisinde pandeminin etkilerini en az hisseden firmalar arasında yer almaktayız. 2020’nin sonunda 2021 için öngörülerimiz doğrultusunda küçülen pazar içerisinde büyüyen firma olarak hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğimize inancımız tam.

Markalaşmamıza ve tanıtımımıza önem veriyoruz

Ege Fren çok önemli bir marka. Bu markayı nasıl yarattınız? Bu markanın oluşmasında nasıl bir halkla ilişkiler, PR çalışması yürüttünüz? Markalaşma sürecinizi değerlendirir misiniz?

Otomotiv ana sanayi için fren, fren alt parçaları ve işlemeli otomotiv parçaları üreten Ege Fren, yurtiçi ve yurtdışında global markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor. Otomotiv ana sanayinin yanı sıra yenileme pazarında da hizmet veren firmamız, 2008 yılında almış olduğu kararla yedek parça organizasyonuna daha fazla odaklı yeni bir yapı oluşturdu. Bunu takip eden 12 yılda Ege Fren markasını Türkiye’nin her noktasına ulaşabilecek bir bayi yapılanması hayata geçirildi. Yedek parça odağı ile birlikte özellikle Avrupa, Afrika ve Güney Amerika bölgelerinde marka bilinirliğimizi daha da güçlendirmek adına fuar katılımları gibi aksiyonlar gerçekleştirilmektedir. Fuarlar, sektörü dinamik tutmak ve markaların globalleşmesinde büyük etkisi olmakla birlikte bizim de vazgeçilmezimiz. Bu etkinliklerin yanı sıra ekibimiz sürekli olarak yurt içi ve yurt dışı seyahatler organize ederek nihai kullanıcılarımız ile sürekli temas halinde olmaya devam etmektedir. Aynı zamanda pazarlama alanında bir diğer önemli rolü bulunan dergi ve reklam çalışmaları ile markamızın bilinirliğini günden güne arttırarak gelişmeye ve büyümeye devam edeceğiz.

Ege Fren Premium, Ege Fren Blu ve Solers lisanslı markalar

Biraz da ürünleriniz hakkında bahsetmenizi sizden rica edeceğim, kaç çeşit ürününüz var, ürün gamınız hakkında bilgi verir misiniz?

OEM ürün grubumuz ağır ticari araçlar için disk fren, kampana fren ve fren alt parçaları, hafif ticari ve binek araçlar için de fren, dingil ve süspansiyon parçaları üretimi gerçekleştirmekteyiz. Yedek parça ürün gamımızda, bunlara ilave olarak fren körükleri, disk ve kampana fren balataları, porya ve bijon bulunmaktadır. Ürün gamlarımıza bakıldığında bir frende ihtiyaç duyulan tüm bileşenleri Ege Fren markası ile yurt içinde ve yurt dışında ulaşılabilir kılıyoruz. Bunun yanında Ege Fren Premium, Ege Fren Blu ve Solers lisanslı markalarımız ile tüm kitlelere hitap edebilmekteyiz. Türkiye’de tek yetkili satıcısı olduğumuz Fras-le, TVS, Lumag gibi önemli markaların distribütörlükleri ile fren adına ihtiyaç duyulan tüm bileşenleri Ege Fren çatısı altında bulunduruyoruz. Ege Fren, ISO TS 16949, ISO 14001, ISO 27001 OHSAS 18001, Ford Q1, EAC belgelerine sahiptir.

Üretimde her zaman daha iyisini hedefliyoruz

Fabrikanızdaki teknolojik altyapınızdan bahseder misiniz, ar-ge çalışmalarınızı anlatır mısınız?

Sürekli ve yüksek kaliteli üretim değerlerimiz doğrultusunda en son teknolojiyi takip ederek kurmuş olduğumuz üretim tesisimiz her daim yenilenmekle birlikte, son olarak makine parkurumuza, içerisinde yatay torna, dik işleme merkezi, taşlama, markalama ve otomatik ölçüm istasyonunun olduğu robot yüklemeli işleme hattı, ilave olarak da robotların senkronize çalıştığı bir montaj hattı eklenmiştir. Üretimde her zaman daha iyisini hedefliyor yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Uzun süredir gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetlerini 2015 yılında Ar-Ge merkezi sertifikasyonu ile çalışmalarına hız katan kuruluşumuz; müşterilerine verdiği bu destek ve güvenle sektörün global düzeyde önemli kuruluşları arasında ses getirmektedir.

Yeniliği takip eden bir kuruluşuz

Müşteri memnuniyeti ve dikkatle yürütülen bir tedarik operasyonu sürecini en iyi şekilde gerçekleştirmek her zaman hedeflerimiz arasında en üst sırada yer almaktadır. Gerek Ar-Ge, gerek üretim için kullanılan teknoloji ile her zaman yeniliğe açık olan ve yeniliği takip eden bir kuruluş çizgimizden vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isterim.

ÖZEL HABER / ULAŞIM SEKTÖRÜ DERGİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.