İtalya’daki yatırımıyla hizmet ihracatına katkı sağlıyor

Artık bir dünya markası olan Lima Lojistik, kaliteli hizmet anlayışı ve çözüm odaklı yaklaşımıyla müşterilerinden tam not alıyor. Lima Lojistik Şirket Kurucu Ortağı Vedat Çelik, Lima Lojistik İtalya’daki yatırımıyla hizmet ihracatına katkı sağladığını ifade etti.

Lima Lojistik, 2013 yılında 4 ortak tarafından Bursa’da kuruluyor. Şirket Kurucu Ortağı Vedat Çelik, 2020 yılında açılışını gerçekleştirdikleri İtalya Milano ofisleriyle Türkiye’nin hizmet ihracatına katkı sağladıklarını söyledi. Lima markasıyla yüzde 100 yerli sermayeli firma olarak lojistik sektöründeki faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Çelik, “Kısa zamanda yerel firma olmaktan çıktık, artık küre sel firma olma yolunda ilerliyoruz. İtalya’daki ofisimizle ülkemize döviz kazandırıyoruz. Katma değerli yeni servislerimizle İtalya-Türkiye ve Türkiye-Avrupa hava kargo trafiğini covid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen çift yönlü olarak hızlandırıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜK KURULUŞLARLA YÜKSEK HACIMLI KONTRATLAR IMZALADIK

Geçtiğimiz yıllarda başta otomotiv sektörü olmak üzere tekstil, yaş meyve sebze ve medikal sektörlerindeki önemli kuruluşlarla yaptıkları anlaşmaların büyümelerine katkı sağladığını söyleyen Çelik, “Türkiye’de adından söz ettiren büyük kuruluşlarla yüksek hacimli kontratlar imzaladık. Dünyanın neresinde üretilirse üretilsin tüm otomotiv yedek parçaları, kumaşlar, gıda ürünleri, medikal malzemeler ve her sektörün ihtiyaç duyabileceği üretim malzemeleri 24 saatten daha kısa bir sürede müşterilerimize ithalat ve ihracat servislerimizle ulaşıyor” dedi.

PANDEMIDE HAVA KARGO CIDDI BIR KRIZLE KARŞILAŞTI, KRIZDEN ÜRÜN ÇEŞITLILIĞIMIZI GELIŞTIREREK ÇIKTIK

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin sivil havacılık sektörüne etkilerini değerlendiren Vedat Çelik, “Türk havacılık sektörü Covid-19 salgınından en fazla etkilenen sektörlerden birisi oldu. Salgın nedeniyle tüm dış hat yolcu uçuşları uzun süre iptal oldu ve hava kargo taşımacılığında kullanılan uçakların optimizasyonlarında sıkıntılar yaşandı. Uçakların büyük bölümü Türkiye’nin muhtelif havalimanlarında park haline çekildi ve her zaman hareketli olan havalimanlarında alışık olmadığımız görüntüler ortaya çıktı” dedi. Pandemi etkisiyle hava kargo taşımacılığının ciddi bir krizle karşı karşıya kaldığını belirten Çelik, “Lima olarak; salgın kaynaklı kriz durumundan taşıdığı mız ürünlerin çeşitliliğini geliştirerek çıkabildik. Bugüne kadar çok fazla taşımadığımız maske, eldiven, önlük, solunum cihazı vb medikal sağlık ürün taşımalarıyla krizin olumsuz etkilerini hafifletebildik. Pandeminin 2021 yılının ilk 6 ayında dünya ekonomisine etki etmeyi sürdüreceğini düşünüyoruz. Yılın ikinci yarısıyla birlikte normalleşme sürecine geçmeyi ve tüm dünyada hareketlenme olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Her zaman insana ve projeye yatırım

Sektörde araç ve depolama tesisi yatırımı yapmadan sadece insana ve projeye yatırım yaptıklarını söyleyen Vedat Çelik, Bursa merkezli olarak çıktıkları yolda 6 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde İstanbul, İzmir, Eskişehir, Balıkesir ve Denizli’de ofisler açtıklarını dile getirdi. Çelik, her geçen gün sayıları artan satış ve operasyon ekipleriyle birlikte yeni projeler üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini, iş geliştirmeye yönelik yatırımlar yaparak yurtiçi ve yurtdışında yeni pazarlara ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

E-TICARET LOJISTIĞINDE KOBI’LERE DESTEK OLACAĞIZ

Havayolu, denizyolu, karayolu, fuar lojistiği, proje taşımaları ve uluslararası hızlı kurye taşımacılığı alanlarında hizmet verdiklerini belirten Vedat Çelik, 2021 yılında e-ticaret lojistiğinde iddialı bir konuma gelerek KOBİ’lere destek olmayı hedeflediklerini ifade etti. E-ticaret alanındaki ihtiyaçların hız, rekabet avantajı yaratma, esneklik ve sorun çözme olduğunu belirten Çelik, “Bugüne kadar hizmet verdiğimiz tüm taşıma alanlarında başarılı

olduğumuzu gösterdik. Uluslararası arenadaki yaygın acente ağımız, Lima’nın tüm dünyada markalaşmasını sağladı. Müşteriler karşısında bilinilirliğimiz arttı ve bize yeni iş kapıları açıldı. 2021’de hizmetlerimiz arasına e-ticaret lojistiğini eklemeyi planlıyoruz” dedi.

ULAŞIM SEKTÖRÜ DERGİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.