14 Şubat’ta aşıkların yükü kargocuların sırtında

Çiftler için yılın en özel günlerinden biri olan Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala, kovid-19 pandemisinin de etkisiyle fiziki alışveriş yapmaktan kaygı duyan çiftler, online alışveriş üzerinden birbirlerine hediye alma telaşına girdiler bile. Ancak internet üzerinden sevgilisine hediye almak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor! Keza hem pandemi nedeniyle ekstra yoğun olan kargo sektörü, bir de özel gün yoğunluğuyla birlikte 14 Şubat ‘yükü’nün altından kalkmaya hazırlanıyor.

GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, kovid-19 nedeniyle birçok ihtiyacını online alışveriş yaparak gideren kullanıcıların, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde de daha çok e-ticaret sitelerinden sevdiklerine hediye almayı tercih ettiklerini dile getirdi. Akyürek,

“14 Şubat yoğunluğunun başladığı bu dönemde, perakende sektöründe lojistik hizmetlerini yönettiğimiz markaların kargo girişlerine baktığımızda önümüze çıkan tablo, alışveriş olarak daha çok giyim ürünlerinin tercih edildiği yönünde” dedi.

Gökhan Akyürek “Her ne kadar sevginin karşılığı hediye ile ölçülemese de bu özel günde çiftler bir hediye beklentisine girebiliyorlar. Ancak buradan özellikle internet üzerinden sevdiklerine hediye alacak olanlara uyarıda bulunmak istiyorum. Hediye alışverişlerinizi son güne bırakmayın! Hali hazırda kargo sektörü geçtiğimiz yıllara oranla 2020 yılından beri, müthiş  yoğun bir süreçten geçiyor. Ve yılbaşında da gördük ki, bu yoğunluk normal bir zamandan neredeyse yüzde 50 oranında ek bir yoğunluğun yaşanmasına neden olabiliyor. Kimsenin henüz kargom gelmedi diye gözünün yollarda kalmasını ve beklenen hediyenin, sevgililer günü geçtikten sonra teslim alınmasını istemeyiz” diye ifade etti.

Aşıkların yükü bizim sırtımızda!

“GKN Kargo olarak B2B alanında hizmet verdiğimiz markalara İstanbul’da güvenli ve aynı gün içerisinde teslimat avantajı sunuyoruz. Güven taşır mottomuzla, 120 araçla yurt genelinde 81 ile hizmet sağlayan markamızın 8 ilde de ana dağıtım merkezleri bulunuyor. Kargoculuk sektöründe hız ve güven çok önemlidir. Sevgililer Günü haftası için beklediğimiz yoğun kargo talebini karşılayacak teknolojik ve lojistik alt yapıya sahip bulunuyoruz” diyen GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek “Aylık ortalama 250 bin koli taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte, çalıştığımız markalar özelinde bu rakamın Sevgililer Günü ön siparişleriyle birlikte 500 bin koli taşıma kapasitesine çıkacağını tahmin ediyoruz. Yani severek yaptığımız kargoculuk işimizde aşıkların yükünün 14 Şubat’ta bizim sırtımızda olacağını söyleyebilirim” dedi.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.