150 tekne 350 milyon lira bedelle satıldı

Deniz üstünde düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda toplam 150 tekne satıldığı duyuruldu. Fuar öncesi hedeflenen 250 milyon TL’lik satış hedefinin üstüne çıkıldı ve satılan teknelerin toplam fiyatı 350 milyon TL’yi aştı.

Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarında toplam 150 tekne satıldı. Fuar öncesi hedeflenen 250 milyon TLlik satış hedefinin çok üstünde gerçekleşen tekne satışında satılan teknelerin toplam fiyatı 350 milyon TLyi aştı. Daha çok aile tipi teknelerin ilgi gördüğü Boat Show Tuzla 7 günün ardından sona erdi. Toplam 25 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, 100 farklı firma 200e yakın tekneyi satışa sundu.

Aile tipi teknelere yoğun ilgi

Boat Show Tuzlanın en dikkat çeken tekne tipleri genellikle ailelere hitap eden tekneler oldu. Pandemi ve depremlerin sık yaşandığı günümüz koşullarında daha izole bir hayat yaşamak isteyen kişiler aile tipi teknelere yoğun ilgi gösterdi. Özellikle katamaranlar ve yelkenli tekneler en çok satılan tekneler olurken, lüks ve pahalı motor yatlar da yoğun ilgiden nasibini aldı.

Konu hakkında konuşan Via Fuarcılık Müdürü Emel Yılmaz, Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz ancak bu durum tekne üreticileri için bir fırsata dönmüş durumda. Çünkü insanlar daha sakin ve kalabalıktan uzak bir hayat istedikleri için tekne almak istiyorlar dedi.

Binlerce turist fuara ilgi gösterdi

Özellikle Avrupa ülkelerinde düzenlen büyük fuarların iptal olmasıyla gözlerin çevrildiği Uluslararası Boat Show Tuzla, bu yıl önemli derecede turisti ağırladı. Monaco ve Cannes fuarlarının pandemi nedeniyle yapılamaması Avrupalı tekne meraklılarının ülkemize gelmesine neden oldu. Yaklaşık 5 bin turistin Boat Show Tuzla için İstanbula geldiği fuarda, yerli üretim tekneler yabancılardan tam not aldı.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.