Benzersiz DAF XG+ Modeli kamyon üretiminde 75. yılını kutluyor

DAF Trucks, inşaat kamyonlarının 75. yılını kutlamak için DAF XG+’nın ekstra tam donanımlı bir Özel Üretim modelini sunuyor.

DAF, 1928 yılında Hub van Doorne’un Makine Fabrikası olarak kuruldu. Şirket, birkaç yıl sonra devrim niteliğindeki ilk hafif yarı römorkunu üretti. Bundan sonra, mantıklı bir adım atılarak DAF’ın ilk kamyonu geliştirildi ve 1949 yılında piyasaya sunuldu. Araç, bir motoru, ızgarası, frenleri ve direksiyon mekanizması olan bir şasiden ibaretti. İlk yıllarda müşterilerin, kabini özel otobüs imalat şirketlerinden alması gerekiyordu.

Bugün manzara daha farklı olamazdı. En son üretilen Yeni Nesil DAF kamyonlar piyasadaki en verimli ve güvenli araçlar olmakla kalmıyor, kabinleri de konfor ve ferahlıkta öne çıkıyor. XG+ en az 12,5 m3 kabin hacmiyle tartışmasız şekilde DAF’ın amiral gemisidir.

“DAF kamyon üretiminin 75. yılı” kutlanırken DAF XG+, Özel Üretim modelin temelini oluşturuyor. Kamyonda isteğe göre, kamyon sektöründeki en güçlü motor freni olarak tanınan MX Motor Freni ile donatılabilecek güçlü bir PACCAR MX-13 motor (480 hp/355 kW) bulunuyor.

Optimum verimlilik için her bir araçta Tam Aero Kiti bulunmaktadır. Bu kitte deflektörler, çamurluklar ve yan etekler yer almaktadır. DAF Digital Vision System ve Köşe Görüşlü dijital kamera<lar (standart olarak mevcuttur) ile en iyi aerodinamik özellikler ve en yüksek yakıt verimliliği garanti edilir.

En yüksek seviyede konfor için Özel Üretim bu modelde lüks, deri döşemeli ısıtmalı döner koltuklar bulunmaktadır. 8 hoparlörlü son teknoloji ses sisteminde benzersiz bir işitsel deneyim için bir derin bas hoparlörü bulunmaktadır. Ve elbette 80 santimetre genişliğinde rahat yatak da bu benzersiz XG+ modelinde üstün bir standart özellik olarak mevcuttur.

Bu serideki her bir kamyonda çekici bir “Sürücü Paketi” mevcuttur. Bu pakette diğer tüm özelliklerin yanı sıra DAF Gece Kilidi, bir mikrodalga, eksiksiz bir lüks paspas seti ve oldukça dolu bir hediye çantası bulunmaktadır.

“DAF Kamyon Üretiminin 75. Yılını” kutlamak için sunulan Özel Üretim şık bir Gümüş Metalik renge boyanmıştır ve DAF’ın üretimde dönüm noktasını gösteren benzersiz siyah ve sarı çizgi tasarımı mevcuttur. Alcoa Dura-Bright Alüminyum Jantlar da tamamlayıcı niteliktedir.

Şu andan itibaren sipariş edilebilecek bu benzersiz Özel Üretim yaz bitiminde teslimata hazır olacaktır.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.