Borusan, 2 yılda 600 treyler alacak

Borusan Lojistik, gerçekleştirdiği teknolojik altyapı projelerinin yanında yaptığı yatırımları ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, siparişini verdiği 600 adet treylerin 105’ini teslim alarak filosuna ekledi. Yeni alınan araçlar ile birlikte firmanın özmal araç sayısı 200’e yükseldi.
Bu haber 2017-09-07 15:22:28 eklenmiş ve 1549 kez görüntülenmiştir.

Borusan Lojistik’e satışı yapılan treyler, Tırsan’ın Adapazarı Fabrika tesislerinde düzenlenen tören ile teslim edildi. Araç teslim törenine Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen ve ebi ile birlikte Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu katıldı. Alım sözleşmesi yapılan 600 treyler, 2 yıl içerisinde teslim edilecek.

İŞE UYGUN ARAÇ
“Yatırım büyük. Biz 105 araç teslim ediyoruz. Bunun 25 tanesi askılı. Araçların tamamı tren taşımaya uygun” diyen Nuhoğlu, askılı olarak tren taşımaya uygun Avrupa’da ilk defa bu aracın çalışacağını açıkladı. Bu araçların Avrupalı nakliyeciler için de örnek bir çalışma olduğunun altını çizen Nuhoğlu, “Borusan da profesyonel bir yapı var. Bu satın alma sürecinde bizi çok zorladılar. Fiyat açısından değil, test açısından zorladılar. Borusan ekibi ile üretim tesislerimizde birden fazla toplantı yaptık. Tamamen verimliliğe odaklandıkları için hiç ihtiyaçları olmayacak özelliklerden de uzak durdular. Şu da olsun, bu da olsun demediler. Yalın iş modelleri her zaman başarılıdır. Biz yıllarca bunun mücadelesini verdik. Çekici alan arkadaşlarımız şu da olsun, bu da olsun diyordu. Bunun için Borusan ekibinin yaklaşımları takdir edilecek bir olaydır. İhtiyaçları olmayan özellikleri istemediler ve her detayı test ederek seçtiler” dedi.

ÜRETİMDE AKLIN YOLU BİR
Mega araçlarda ön dingilin kalkmasının zor bir iş olduğunu ifade eden Çetin Nuhoğlu, şöyle devam etti: “Başarılması kolay değildir ve işletme sırasında da problem yaratır. O talep hayır bu bizim için önemli idi ve Ar-Ge ile yapılan uzun çalışmaların sonucunda da bu başarıldı. Tedarikçi müşteri sinercisini burada gördük. Karşılıklı öğrenme sürecinde de bize de çok katkıları oldu. Yalanda Tırsan olunmuyor. Bir basın duyurusu yapmakla, havaalanlarında boy göstermekle bu işler olmuyor. Bu işler ciddi emek ve müşteri yanında durmak ister. Hepsinden ötesi de kendini sektöre ve işe adamak gerekir. Bunlarla çıkacaklarsa da hodri meydan. Bizim asıl hedefimiz ise Avrupa!.. Avrupa’da toplam 4 fabrikamız oldu. Rusya’da işlerimiz gayet iyi gidiyor. Her şeye rağmen ekonomisi toparlanmaya başladı. 2019 yılında yeni projelerimiz var, ciddi yatırımlar yapıyoruz. Açık söylemek gerekirse bu firma dün olduğu gibi bugün teslim ettiği ve yarın teslim edeceği araçlarında arkasındadır.”

İNANDIK YATIRIM YAPTIK
Konuya ilişkin Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen ise şu ifadeleri kullandı: “İşimizi seviyor, inanıyor ve geleceği olduğu içinde yatırım yapıyoruz. Borusan Lojistik kurulduğu günden beri hiçbir zaman yatırım yapmadan geçirdiği bir yıl olmadı. Ekonomik koşullar ne olursa olsun, yılın her döneminde yatırım yaptı. Önümüzdeki 3 yıllık dönem içerisinde dijitalleşme ile araç ve gereç yatırımlarına ağırlık vereceğiz. Bu alımı yaparken gerçekten Tırsan ekibini çok zorladık. Onların bilgisini bizim deneyimlerimiz ile birleştirerek ortaya güzel bir araç çıkarttık. Bundan dolayı da mutluyuz. Trene yüklenen treylerde ilk defa dingil kaldırma sistemi bu araçlarda uygulandı. Bundan sonra da ürün gamında kendilerine rekabet sağlama adına bir açılım olur. Borusan Lojistik müşteri için yatırım yapıyor. Bizim amacımız müşterimize fayda sağlamak. Türkiye’nin ihracatı artıyor, Türkiye büyüyor. Ağustos ayı sonuçlarında yüzde 7 ihracat artışı yaşandığı görüldü. Bununda yüzde 46’sı Avrupa Bilgiliği’ne yapılıyor. Ürünlerin grubuna baktığımız zaman otomotiv, hazır giyim, tekstil, kimya başı çeken sektörler. Bu sektörlerdeki müşterilerimiz ile konuştuğumuz zaman onların hepsinin gelecekte işlerinin artacağını belirtiyorlar. Dolayısıyla onların maliyetini indirecek, bizim ise rakiplerimizden bir adım öne çıkartacak yatırımı biz her zaman yaparız ve yapmaya da devam ederiz. Bu iki yıl içerisinde 600 adete çıkacak paketin ilk 105 tanesini teslim alıyoruz. İyi ki biz sizden bu ürünü aldık. Çünkü Türk firmasısınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.