Bozankaya yeni elektirkli otobüsünü Busworld Fuarı’nda sergiledi

Yüzde yüz Türk sermayeli Bozankaya,  20-25 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Busworld Kortrijk Fuarı’na yeni aracı ile katıldı.  Otobüs endüstrisi ve yan sanayisinin en büyük buluşma noktası olan fuarda Bozankaya, modern tasarımı ve teknolojisiyle yeni bir yolculuk deneyimi vadeden, çevreye verdiği önem ve çevre dostu araç yapısıyla da ön plana çıktı.

Sahip olduğu Ar-Ge kabiliyetleriyle yıllardır otobüs pazarında birçok ilke imza atan Bozankaya, Türkiye’nin ilk yerli yüzde 100 elektrikli otobüsünü üreterek  ezber bozup dikkatleri üzerine çekmeyi ve adından söz ettirmeyi başardı.

Busworld Kortrijk Fuarı’nda İETT yetkililerinin yanı sıra  Urfa ve Malatya belediye yetkilileri de Bozankaya standını ziyaret ettiler.

AR-GE MERKEZİNE 20 ÇALIŞANLA BAŞLADI, ŞİMDİ 1.000 ÇALIŞANI VAR

1989 yılında Almanya’da yüzde 100 Türk sermayeli bir Ar-Ge şirketi olarak kurulan firma; 2003 yılında Türkiye’ye adım attı. Yatırımlarını bu Ar-Ge şirketinin yıllar içinde edindiği bilgi birikiminin üzerine inşa ederek bugün Türkiye’de çok daha güçlü bir marka haline geldi. Türkiye’de 20 çalışanla faaliyetlerine başlayan Bozankaya’nın bugün Ar-Ge Merkezi’nde 100’e yakın Ar-Ge mühendisi dâhil toplamda 1000’e yakın çalışanı bulunuyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

 

 

Anahtar Kelime: , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.