İTALYA’NIN BÜYÜK YEREL TOPLU TAŞIMA FİRMASI’NIN TERCİHİ, IVECO E-WAY OLDU

IVECO, Autoguidovie Group ile yaptığı anlaşma gereği, üç yıl boyunca İtalya’nın en büyük yerel toplu taşıma firması için 120 adet alçak zeminli plug-in E-WAY üretecek. IVECO E-WAY elektrikli otobüsler, Autoguidovie Grubu’nun hizmet verdiği 46 milyon otobüs-km’lik bir alanda kullanılıyor olacak.

Autoguidovie Genel Müdürü Stefano Rossi, IVECO ile yapılan anlaşma sonrası yaptığı açıklamada, İtalya’daki en modern ve ekolojik filolardan birine sahip olacaklarını belirtti. İtalya’daki toplu taşıma alanındaki en büyük gruplardan biri olan Autoguidovie, yaklaşık 65 milyon avroluk bu anlaşmayla, İtalyan halkına hizmet edecek.

Faaliyetlerini müşteri odaklı bir anlayışla sürdürdüklerini ifade eden Rossi, elektrikli araçlar aracılığı ile sıfır emisyonlu taşımacılık gerçekleştireceklerini belirtti. Elektrikli araçların çevre ve insan sağlığı bakımından ne kadar önemli olduğunu belirten Rossi, bu konuda insanların daha fazla teşvik edilmesi gerektiğini dile getirdi. Çevreci bir iş birliğine öncülük etmekten memnuniyet duyan Rossi, tam elektrikli şehir içi otobüslerle, ulaşım operatörlerini, sürücüleri, yolcuları, yani toplumun her kesimini, sürdürülebilir bir hayata taşıdıklarını söyledi.

Ağır, orta ve hafif ticari araçlar üretici sınıfında Avrupa lider firmalardan biri olan IVECO’nun yeni elektrikli otobüsleri, 2023 yılının ikinci yarısından itibaren İtalyanlar için hizmet vermeye başlayacak.

IVECO Otobüsleri Satış ve Ürünler Müdürü Stéphane Espinasse satışa dair duygularını şöyle ifade etti.

‘’E-WAY otobüslerimizle ülkedeki toplu taşıma araçlarının karbondan arındırılmasına katkıda bulunacağımız için oldukça heyecanlıyız. E-WAY, sorunsuz, sessiz ve titreşimsiz sürüş özellikleriyle hem sürücülere hem de yolculara son derece konforlu bir deneyim sunacak. IVECO BUS’un geliştirip ürettiği E-WAY elektrikli araçlar enerji kapasiteleriyle gün boyu yolcu taşıyacak güce sahip araçlardır.’’

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.