Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Özyurt: Çalışmalarımızla sektöre ivme kazandırıyoruz

Reklam

Upi Trans Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özyurt, planlı çalışmaları ve iş disiplininden taviz vermeyen yapısıyla sektöre ivme kazandırdıklarını söyledi.

Upi Trans, 1992 yılında kuruluyor. 2004 yılında proje taşımacılığına girerek özmal araçlarla Avrupa’ya açılan lider firma konumuna gelmiştir. Upi Trans Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özyurt, “Firmamız üretim amaçlı fabrikaların makine ve yedek parçaları, iş makineleri, paletli veya lastikli saha ekipmanları, yat taşıması fuar taşımacılığı olarak hizmet vermektedir” diyor. Ahmet Doğan’ın sorularını Upi Trans Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özyurt yanıtladı.

En uygun hizmet ve çalışma ortamı sağlıyoruz

Müşterilerin Upi Trans’ı tercih sebepleri nelerdir?

Bilindiği gibi hizmet sektörü her zaman özveri ve emek isteyen bir sektördür. Bizler müşterilerimize en uygun hizmet ve çalışma ortamı sağladığımız için bizleri tercih ettiklerini düşünüyoruz. Çalışma prensibi olarak müşteri talepleri doğrultusunda çözüm odaklı olmamız, onların isteklerine cevap verebilmemiz, kaliteli hizmet sunmamız başlıca özelliklerimizdir. Hizmet ağımızın çok geniş olması taşıma yaptığımız ülkeleri de çok  iyi tanıyarak onların kurallarına uyarak ve tüm ululararası yasalara uygun taşıma yapmamız da tercih sebeplerimiz arasındadır. Özellikle İngiltere taşımacılığında İngiltere hükümetinin mecbur tuttuğu FORS belgesine sahip olmamız, NATO belgemizin olması diğer önemli tercih sebeplerimiz arasındadır. Bünyemizde bulunan  kiralık araçlarımızla yaptığımız Ortadoğu projelerimizle de iyi bir konuma gelerek sektöre ivme kattığımızı düşünüyoruz.

Yatırımlarımız 2021’e sarktı

Yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

2019 yılının ekonomik olarak kötü geçmesinden dolayı 2020 yılı için tabi ki planlarımız ve yatırımlarımız vardı. Fakat yaşanılan mevcut süreçte 2020 yılı olarak tüm yatırım planlarımızı maalesef ki 2021 yılına kaydırmış bulunmaktayız. Yönetim olarak aldığımız karar doğrultusunda 2020 yılını mevcut imkanlarla en iyi şekilde yürütmeyi planlıyoruz. İlerleyen zamanda ekonomik göstergeler ve pandemi süreci yatırımlarımıza yön vermemizi belirleyecektir.

Filonuz hakkında bilgi alabilir miyim?

Şirketimizin ana taşıma kolu proje ve ağır taşıma olduğundan tüm araçlarımız bu alanda kullanılmak üzere 4×2 ve 6×2 olarak 21 adet çekicimizle birlikte  4-5 ve 6 aks lı lowbed dorselerimiz, vagon taşıyıcı özel yapım araçlarımızla yat taşımasına uygun havuzlu lowbedlerimizle filomuzda hizmet vermekteyiz. Bu araçlarımız Avrupa taşımasında karayolu olarak çalışmakla beraber, İtalya taşımalarında dorse ve aktarmalı olarak yaptığımız çalışmalarımızlada ön plana çıkmaktayız. Ayrıca 100-110 adet kiralık lowbed aracada iş vermekteyiz.

Önce insan sağlığı

Pandemi sürecindeki çalışmalarınızı anlatır mısınız? Bu süreç işlerinizi nasıl etkiledi?

Pandemi süreci tabiî ki bizleri derinden etkileyen ve üzen evrensel bir olay haline dönüştü.  Şirket olarak kontrollü, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek çalışmalarımıza devam ettik. Tabiî ki sağlık sorunu olan personelimizi pandemi hafifleyene kadar home ofis veya izin süreçlerine tabi tuturak çalışmalarımıza yön verdik. Şirket danışmanlarımız ve doktorumuz tarafından hem görsel hem yazılı bilgilendirmelerimiz yapıldı. Her şeyden önce insan sağlığı diyerek en üst seviyede önlemlerimizi aldık. Şuan ise biraz normalleşme sürecine dönülmesine rağmen hala kısa dönem çalışma ve evden çalışma ile Ağustos 2020 ye kadar süreci tamamlamaya devam edeceğiz. Şirketimiz tarafından personelimize maske ve her masada olmak üzere el dezenfektanı verilmiş olup, gelen kargolarımız ofis içine alınmadan hijyen koşullarında açılarak birimlere dağıtımı sağlanmaktadır.  Böyle bir sürecin tüm dünya için bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.

Özverili, temkinli ve akılcı bir şekilde sürece devam etmeliyiz

Ülke olarak çalışmalar nasıl ilerlemeli?

Kötü bir dönemden geçtik ve hala atlatmış değiliz. Ama inanıyoruz ki tüm tedbirler alınarak önce insan sağlığını önemsememiz ve sonrasında ekonomik anlamda tüm ülke olarak çalışmalarımıza özverili, temkinli ve akılcı bir şekilde sürece devam etmeliyiz.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.