UND Birlikte Güçlüyüz Platformu’ndan sektöre çağrı

“Bilindiği üzere COVID-19 nedeni ile geçtiğimiz yıldan beri yapılamayan meslek kuruluşlarının genel kurulları yeni normalleşme süreci ile birlikte yapılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılması geren UND Genel Kurulu’nun da yakın bir tarihte yapılacağını düşünüyoruz. Biz, Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak, yapılacak bu Genel Kurul’da Yönetime talip olduğumuzu 11 Mart 2020 tarihindeki basın toplantısında onlarca meslektaşımızla birlikte açıklamıştık. Genel Kurul’umuzun kısa sürede yapılacağından hareketle çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu çerçevede ilk olarak, tüm UND Üyelerine ekte sunduğumuz destek ve birlik olması çağrısı temalı mektubumuzu gönderdik.” açıklamasını yapan UND Birlikte Güçlüyüz Platformu, sektöre şu çağrıyı yaptı:

“Birlikte Güçlüyüz Platformu” olarak Türkiye’nin lojistik ve uluslararası karayolu taşımacılığı sektörünün çok daha güçlü olması için UND’nin 40. Genel Kurulu’nda yönetime talibiz.

Bizler meslektaşız; hepimiz uluslararası karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Sektörün doğuda, batıda, taşıma yaptığımız tüm coğrafyalarda, sınır kapılarında, gümrüklerde, geçiş belgelerinde, Ro-Ro/Ro-La hatlarında çektiği zorlukları ve sürücüler ile yaşadığı tüm sorunlarını biliyoruz. Biz her gün bu sorunlara uyanıp, tüm gün bunlarla uğraşırken, kazancımız da her geçen gün daha da azalıyor.

Ancak birlikte olursak bu güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Bunu başarabileceğimiz yer, sektörümüzün 47 yıllık meslek örgütü UND’dir. UND’de yıllardır süregelen yönetim artık değişmelidir. Bu değişim, sektörümüze iyi gelecek ve yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.

Nakliyeciler olarak hep birlikte geniş katılımla, şeffaflıkla, ortak akılla ve çözüm odaklı yönetilen, tüm sektörü kucaklayan, sektörün birleştirici gücü olan, kamu ve STK’lar ile kuvvetli ve saygın iletişimi olan, maliyetleri azaltıcı, geliri artırıcı önemli projeler geliştiren bir UND istiyoruz. Yönetimdeki değişimle birlikte bunları başaracağımıza inanıyoruz.

Bunun için “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile yola çıktık. Sektörün geleceğine, taşımacılar karar vermelidir. Kalıcı çözümleri ancak ve ancak birlikte bulacağımıza inandığımız için “Birlikte Güçlüyüz Platformu” olarak sizi de aramıza katılmaya, fikirlerinizi paylaşarak çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.