Veriler Yurtiçi Kargo’da cebinizde olacak

Kargo firmalarının amansız rekabeti müşterinin lehine gelişiyor. Bunun en güzel örneklerininde birini Yurtiçi Kargo veriyor. Yurtiçi Kargo verileri artık cepten girecek…

Scandit firması ile gerçekleştirdiği işbirliği

Yurtiçi Kargo, İsviçreli kurumsal veri toplama ve mobilite şirketi Scandit firması ile gerçekleştirdiği işbirliği ile endüstriyel mobil cihazlarını cep telefonları ile değiştirme sürecini başlattı. Söz konusu yatırımı ile Yurtiçi Kargo, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve veri girişlerini daha hızlı hale getirecek.

MOBİL KURYE UYGULAMASI

Ülkemizden yurt dışına ihraç ettiği Kargo Operasyon Sistemi (KOPS) ile uluslararası kargo sektöründe de dikkat çeken Yurtiçi Kargo, müşterilerine daha hızlı bilgi akışı sağlamak için son olarak, İsviçreli Scandit firması ile işbirliği gerçekleştirdi. Kuryelerine yönelik geliştirmiş olduğu “mobil kurye uygulaması”nı bugüne kadar endüstriyel mobil cihazlarda kullanan Yurtiçi Kargo, son hamlesi ile sahada tercih ettiği endüstriyel mobil cihazların yerine standart cep telefonlarını kullanmaya başladı. Scandit ile gerçekleştirdiği işbirliği ile endüstriyel cihazların barkod okuyabilme kapasitelerine cep telefonlarında da ulaşan Yurtiçi Kargo, Haziran ayında 10 milyon paket üzerinde deneyerek satın alınımına karar verdiği Android akıllı telefon Scandit Barkod Tarayıcıları ile, kağıt kullanımını azaltmayı, kuryelerin ellerinde taşıdıkları yükü azaltarak daha hızlı ve verimli çalışmalarını hedefliyor. İlk etapta, Türkiye’deki şube ve acentelerine bağlı 1500 kurye tarafından kullanılacak olan söz konusu akıllı telefonlar ile Yurtiçi Kargo ayrıca, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve verilerin anında merkeze aktarılması sayesinde müşterilerini gönderileri hakkında daha hızlı bilgilendirebilecek.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.