Yusen İnci Lojistik, ‘En çok tercih edilen lojistik firması’ olma yolunda tam gaz ilerliyor

Yusen İnci Lojistik Genel Müdürü Hakan Meriç, “En çok tercih edilen lojistik firması olma yolunda misyon, vizyon ve değerlerimize bağlı kalarak yeni projeler üretmeye, yaratıcılığımızı koruyarak sürekli daha verimli çalışma yöntemleri bulmaya, müşterilerimizle şeffaf ilişkiler kurarak güvenimizi arttırmaya, kaliteli hizmet ve müşteri odaklı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yusen İnci Lojistik Genel Müdürü Hakan Meriç ile hem 2020 senesini hem de 2021’i genel perspektiften değerlendirdik.

Hizmetlerimizle fark yaratabiliyoruz

Yusen İnci Lojistik’i kısaca okuyucularımıza tanıtır mısınız?

“Lojistik Hizmetler”, “Tedarik Zinciri Çözümleri” ve “Tedarik Zinciri Danışmanlık Hizmetleri” alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet vermekteyiz. Bugün, dünyanın 46 ülkesinde ofisi, 25.000 çalışanı, 500’ü aşkın lojistik üssü ve 2,90 milyon metre kare depolama alanlarıyla, dünyanın ilk 15 lojistik şirketi arasında yer alan global bir halkanın zinciri konumundayız. Yusen İnci Lojistik olarak Türkiye’de ise;satış ve  operasyon faaliyetlerimizi İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa bölge ofislerimiz ile yürütmekteyiz. Toplam 35.000 m2 depolama alanı ile hizmet verip, anlaşma yaptığımız tedarikçilerimizle 3PL ve 4PL olarak dedike araç parkurlarımız ile çalışıyoruz. Özellikle uluslararası deniz, hava, kara taşımasında ve son destinasyon ülkedeki depolama hizmetleri ile son teslimatlarda fark yaratabiliyoruz. Genel olarak Uzak Doğu, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Amerika ile Türkiye arasında uluslararası deniz, kara ve hava yolu taşıma ve depolama hizmetleri ile beraberinde tedarik süreçlerinin iyileştirilmesi, yeni tedarik zinciri süreçlerinin kurgulanması ve uygulamaya geçirilmesi konusunda yönetim ve mühendislik danışmanlığı hizmetlerinde faaliyet gösteriyoruz.

Yusen İnci Lojistik olarak 2020 yılını nasıl geçirdiniz, 2021 hedef, beklenti ve yatırımlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Yusen İnci Lojistik olarak her yıl olduğu gibi 2020 yılında da iki basamaklı bir büyüme gerçekleştirdik.2021 yılı için de hedeflerimizi gözden geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. Pandeminin olası etkilerini en aza indirmek ve bu süreçten daha da güçlenerek çıkmak için, şirketimizin dijital altyapısını güçlendirdik ve uzaktan çalışma modelleri üzerinde oldukça gelişme sağladık. Aynı zamanda satış faaliyetlerimizi de günümüzün koşullarına adapte ederek daha fazla müşteriye ulaşmak için senaryolarımızı oluşturduk. Bununla beraber yeni kurduğumuz proje departmanı ile farklı bir iş kolu ve ihtiyaç gördüğümüz açık gemi projeleri, fabrika ekipman taşımaları ve ağır ekipmanlar konusunda da kendimizi sürekli yenileyerek 2021 yılında büyümeye devam edeceğiz.  En çok tercih edilen lojistik firması olma yolunda misyon, vizyon ve değerlerimize bağlı kalarak yeni projeler üretmeye, yaratıcılığımızı koruyarak sürekli daha verimli çalışma yöntemleri bulmaya, müşterilerimizle şeffaf ilişkiler kurarak güvenimizi arttırmaya, kaliteli hizmet ve müşteri odaklı olmaya devam edeceğiz.

Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibi olarak tecrübelerimizle hedeflerimize ilerliyoruz

Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibi olarak UTİKAD’ın yapılanması, hedefleri ve sizin grubunuzun UTİKAD’daki hedefleri ve derneği taşıyacağı noktayı, amaçlarınızı anlatır mısınız?

1986 yılından bugüne sektörümüz adına hizmet vermekte olan UTİKAD yönetimine seçilmek üzere aday olduğumuzu açıklamıştık. Hedeflerimizle ve ekibimizle aynı heyecan ile biraraya geldik. Geçmişten Geleceğe ekibine aslında bir yenilik, yenilenme ve kabuk değiştirme hareketi diyebiliriz. Geçmiş tecrübelerimizi kullandığımız, aynı zamanda değerlerimize saygı gösterip koruyarak geleceği yapılandırmayı, hedefleri ile değer yaratmayı amaçladığımız ve 40 şirket ve temsilcilerinin bir araya geldiği bir oluşumdur. Ülkemizin büyümesinde ve lojistik sektörümüzün de doğru biçimde kalkınması için attığımız bir adım diyebiliriz. Ekibimizle sektörümüzde herkesin sesi ve temsilcisi olmayı amaçlıyoruz. Lojistiği ilgilendiren tüm alanlarda değer yaratacak bir kuruluş olma amacı ve gayreti içerisinde olacağız. Seçim yapılacak güne kadar ki amacımız; hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi tüm üyeler ile görüşerek kendimizi anlatmak ve projelerimizin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak tüm paydaşlarımızın da fikir ve iş birliği çerçevesinde derneğimizi daha yükseğe çıkarmaktır.

UTİKAD tarihinde bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyoruz

Lojistik sektörünün temsilcisi olan meslektaşlarımızın ve paydaşlarımızın değerlerine saygı duyarak sahip çıkacağız ve gelecekte yapmak istediğimiz hedeflerimize ulaşacağız… Amacımız;  UTİKAD tarihinde bir ilki gerçekleştirmektir. Aynı zamanda sektörümüze hizmet eden firmaları bir araya getirerek gücümüzü göstermektir. Bizden sonraki dönemlerde de aynı heyecan ve isteği duyan oluşumlar seçimle geldiklerinde, bu bayrağı teslim etmekten memnuniyet duyacağız.

ÖZEL HABER / ULAŞIM SEKTÖRÜ DERGİSİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.